Maailmakoristus Eestis

Harjumaa, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Linnahall

Sündmus toimus 21. september 2019
Sündmuse nimiKelly ja Sandra kutsuvad: Plogging ehk #prügijooks // Tallinn
Sündmuse tüüpSpordiorganisatsioonid
KategooriaKogukondlik sündmus
Osalejate arvu prognoos50
Sündmuse lühikirjeldusKelly Sildaru ja Sandra Raju kutsuvad kõiki 21.09 prügijooksule ehk ploggingule. Loe rohkem siit ⬇️
Mis teeb sündmuse eriliseks?Hei, sina! Jah, sina, kes sa mõtled homsest päevast kaugemale ja hoolid meie kõigi tulevikust!

Kui sa....
👉 ... oled täitsa sportlik inimene või armastad sportida;
👉 ... hoolid Eestimaa loodusest;
👉 ... märkad kogu aeg jooksuradade ja tänavate ääres koledat väikeprügi;
👉 ... tunned, et Puhta Maailma Saadikuks olemine on au ning soovid teiste saadikutega koos mõelda suurelt ja jätkusuutlikumalt, siis Maailmakoristuspäev Eestis, Kelly Sildaru ja Coach Sandra Raju kutsuvad sind, sinu sõpru, töökaaslasi, õpetajaid, koduloomi ja isegi su ülemust LAUPÄEVAL, 21. septembril kell 12:12 tegema ploggingut ehk prügijooksu.

⬇️ Tubli! Jõudsid lugemisega juba nii kaugele. LOE EDASI! ⬇️

👉🏼 Mis on plogging? See on Rootsist alguse saanud spordiala, mis kombineerib omavahel sörkimise ja prügikoristuse. Eesti keeles kutsume me seda #prügijooks (jah, võid seda hashtagi väga edukalt ka Instagramis kasutada).

👉🏼Miks me teede ja jooksuradade äärest väikest prügi korjame?
▪️ Hajusprügi on sageli see, mis ei jõuagi prügikasti, vaid jääb loodusesse. Seepärast on see kohati ohtlikum kui “diivan metsas”.
▪️ Loomad ja linnud on valimatud sööjad. See tähendab, et nad ei suuda vahet teha toidul ja plastjäätmetel, sealhulgas suitsukonidel. See võib nad kas lämmatada või mürgitada erinevate toksiinidega, millest ei olda võimelised taastuma.
📍Sel aastal keskendume väikeprügi ja suitsukonide korjamisele, sest ka väikese koguse kokku korjamine on meie keskkonnale suur asi.

👉🏼 Millal #prügijooks toimub? Üldiselt võiks see toimuda iga päev enda poolt valitud kohas ja kellaajal, AGA suurema aktsiooni teeme 21.09. Ikka selleks, et oleks seltsis lõbusam! Jooksu start kell 12:12.

👉🏼 Kus jookseme? Üle Eesti ehk Tartus, Pärnus, Viljandis ja TALLINNAS!

👉🏼 Kellega jookseme? Kaasa teevad meie Puhta Maailma Saadikud (nende hulgas ka Sina) ja jooksu viivad läbi Nike treenerid.

👉🏼 Kui pikk on distants? Umbes 10km jooks-matk, keskmine tempo võib jääda 8-10min/km.

👉🏼 Kas on vajalik jooksule registreerida? Ei, piisab FB attendist. Selleta aga jooksule ei pääse. Palun anna oma osalemisest kindlasti teada, et saaksime arvestada trassi valimise ja jooksu läbiviijate arvuga.

👉🏼 Mis on vajalikud vahendid? Võta kaasa oma kindad ja prügi korjamiseks sobilik kott. Prügi transpordiga jooksjad tegelema ei pea. Konteinerid ootavad meid finišis.

♻️ Mida me sinult, Puhta Maailma Saadikult, ootame?
💫 Seda, et tuleksid välja koristama, koos meiega #prügijooks'u tegema ja võtaksid oma sõbrad kaasa;
💫 Seda, et saaksime kõik koos tõsta meie ümber olevate inimeste teadlikkust ja näidata, et prügi korjamine on OKEI ning vabandus stiilis ‘’mina teiste prügi ei korista’’ meid edasi ei vii.
💫 Seda, et sa jagaksid meie sõnumit ja aitaksid teha Eestimaa puhtamaks.

🙋🏼‍♂️ Ehk siis... kas jookseme? 🙋🏼‍♀
Korraldaja kontaktSandra Raju
sandra@maailmakoristus.ee
Sündmuse haldaja
Sündmuse haldaja emailrajusandra@gmail.com
Sündmuse kodulehthttps://www.facebook.com/events/897188817322730/
Kood190917001